top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraOla

Dlaczego pierwsza lekcja śpiewu to nie wizyta u dentysty?

Zaktualizowano: 6 cze 2020Doświadczenie w pracy z moimi uczniami pokazuje mi, że pierwsza lekcja śpiewu dla wielu z nich jest stresująca. Gdy tylko otwieram im drzwi, najpierw widzę unoszącą się łunę tremy a potem twarz kogoś totalnie przestraszonego jak dziecko przed wizytą u dentysty.


Tak to już jest, że często miejsce i osoby, które są dla nas nieznane wprawiają nas w zakłopotanie. Jednak co zabawne, w przypadku lekcji śpiewu, poprzeczka zawieszona jest jeszcze wyżej - za chwilę będę musiał/a zaśpiewać przed całkowicie obcą mi osobą!!!


Choć może wyglądać to tak strasznie, to chcę Ci powiedzieć (a raczej napisać), że nie ma się czym stresować ;) Tak, tak... możesz pomyśleć, że łatwo powiedzieć, ale pamiętaj, że lekcje śpiewu to czas, kiedy pracujemy nad twoim głosem. Nie jest to konkurs ani przesłuchanie, które decyduje o twojej przeszłości czy karierze ;)

Ja, jako trener wokalny jestem po to żeby Ci pomóc i zmotywować do dalszej pracy a przeprowadzana diagnoza twojego głosu ma na celu pokazanie Ci na czym warto popracować a co jest twoją mocną stroną :)


To jak wygląda pierwsza lekcja?


Wiem, że to jaka atmosfera panuje podczas lekcji wpływa na to czy będziesz się czuł/a komfortowo a co za tym idzie śpiewał/a, dlatego też bardzo zależy mi na tym, aby uczeń mógł się czuć dobrze. Pytanie takie jak: czym zajmujesz się na co dzień? Co studiujesz? Jakie są twoje pasje? itd. to nieodłączny element początku pierwszej lekcji śpiewu. Chciałabym Cię choć trochę poznać :)Drugą ważną rzeczą jest poznanie twoich marzeń i oczekiwań względem lekcji ze mną. Super jeśli przed lekcją przygotujesz sobie listę rzeczy na których Ci zależy np. chcę poszerzyć swoją skalę głosu, chcę aby mój głos był mocniejszy lub chciałbym/abym nagrać cover lub piosenkę autorską itd.

Takie informacje są dla mnie ogromnie cenne, bo zależmy na tym aby znać twoje potrzeby.


Na pierwszą lekcję przygotuj jakąś piosenkę- twoją ulubioną lub taką, która sprawia Ci trudność. Zaśpiewanie przez Ciebie piosenki to jeden z etapów diagnozy twojego głosu a co więcej, może stać się dobrym materiałem do pracy.


Diagnoza składa się także z kilku ćwiczeń emisyjnych, które pokażą mi m.in. skalę twojego głosu, twój słuch muzyczny, luz/spięcia podczas śpiewania itd.

Diagnoza pomoże nam wyznaczyć cele w naszej wspólnej pracy.


Potem zaczyna się praca, czyli ćwiczenia emisyjne, praca nad piosenką, interpretacją, emocjami itd.


Choć jedna lekcja trwa 60 minut zależy mi na tym aby ta godzina mogła być jak najbardziej owocna. Pamiętaj jednak, że lekcja śpiewu to zaangażowanie z obu stron- trenera i ucznia.


A dlaczego (pierwsza) lekcja śpiewu to nie wizyta u dentysty?

Po pierwsze, lekcja śpiewu nie boli ;))

Po drugie, lekcja śpiewu ma być dla Ciebie przyjemnością.

Po trzecie, lekcja śpiewu to wspólna praca, gdzie trener i uczeń angażują się aby widzieć jak najpiękniejsze owoce swojej pracy.


MAM NADZIEJĘ, ŻE DO ZOBACZENIA NA PIERWSZEJ LEKCJI : )
114 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Mutacja

Comments


bottom of page